СХВАЛЕНО рішенням педагогічної ради протокол від 29.12.2021 № 7 |
УПРОВАДЖЕНО Наказ від 29.12.2021, №105 Директор Сергій ІЩУК
|
СТРАТЕГІЯ
РОЗВИТКУ БЕРЕЗІВСЬКОГО ЛІЦЕЮ
БЕРЕЗІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ
ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПАСПОРТ
СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ БЕРЕЗІВСЬКОГО ЛІЦЕЮ
БЕРЕЗІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Повна назва |
Стратегія розвитку Березівського ліцею Березівської сільської ради Житомирського району Житомирської області |
Тип |
Стратегія розвитку |
Підстава для розроблення |
Необхідність удосконалити якість освітніх послуг, які надає заклад, виробити освітню та наукову стратегію з урахуванням якісних змін у державі |
Нормативно-правова база |
|
Мета |
Створити в закладі умови для забезпечення сучасної, доступної та якісної системи освіти, відповідно до вимог суспільства, запитів особистості й потреб держави. Забезпечити особистісний розвиток учня та ефективне управління розвитком закладу. |
Завдання |
|
Термін реалізації |
2022-2026 рр. |
Етапи реалізації |
Організаційно-проектувальний етап (грудень 2021-січень 2022):
Базовий (січень 2022 – грудень 2026):
Узагальнення результатів (грудень 2026 р.):
|
Структура |
1. Вступ. 2. Визначення проблем, на розв’язання яких спрямовано Стратегію розвитку. 3. Мета й основні завдання Стратегії розвитку. 4. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблем, строки й етапи виконання: - Освітнє середовище. - Система оцінювання навчальних досягнень. - Педагогічна діяльність. - Управлінська діяльність. 5. Очікувані результати. 6. Моніторинг виконання та ефективності Стратегії розвитку. 7. Цільові проекти. |
Перелік цільових проектів, які реалізовано в межах програми |
«Нова українська школа», «Єдиний інформаційний простір», «Методична робота», «Обдарована дитина», «Фінансова грамотність», «Безпечна і дружня до дитини школа», «Учень року», «Імідж школи», «Успішний вчитель – успішний учень», «Стимул», «Успішне ЗНО». |
Ресурсне забезпечення |
Залучити державні та громадські організацій як консультантів. Розробити та реалізувати механізми залучення додаткових фінансових і матеріальних ресурсів (цільових соціальних проектів, інвестицій, благодійних внесків тощо). Підвищити ефективність використання бюджетних та позабюджетних коштів. |
Очікувані результати |
Створити умови для здобуття сучасної, доступної та якісної освіти відповідно до вимог суспільства, запитів особистості й потреб держави. Підвищити рівень професійної компетентності педагогів (психолого-педагогічні знання й уміння, володіння прийомами індивідуалізації навчання та виховання учнів). Підвищити рівень навчальних досягнень учнів. Створити позитивний імідж закладу, підвищити його конкурентоздатності. |
Показники ефективності |
Поліпшення якісних показників ЗНО, ДПА, результатів предметних олімпіад. Поліпшення іміджу закладу загальної освіти та конкурентноздатності закладу на ринку освітніх послуг. Збільшення контингенту здобувачів освіти. Розширення ділових партнерських зв’язків із різними освітніми установами. |
Ініціатор розроблення програми |
Адміністрація Березівського ліцею Березівської сільської ради Житомирського району Житомирської області |
Дата та номер документа про затвердження Стратегії |
Затверджено рішенням педагогічної ради Березівського ліцею Березівської сільської ради Житомирського району Житомирської області від 29.12.2021р., протокол № 7 |
Розробник програми |
Адміністрація Березівського ліцею Березівської сільської ради Житомирського району Житомирської області |
Відповідальний виконавець |
Адміністрація Березівського ліцею Березівської сільської ради Житомирського району Житомирської області |
Учасники програми |
Адміністрація і педагогічний колектив Березівського ліцею Березівської сільської ради Житомирського району Житомирської області, батьки здобувачів освіти |
Контроль за виконанням, корекція та оцінювання |
Системний моніторинг реалізації Стратегії розвитку. Участь батьків і громадськості в незалежному оцінювання якості освіти. Поліпшення якісних показників ЗНО, ДПА, результатів предметних олімпіад. |
ВСТУП
Освіта – це всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей, необхідних для успішної самореалізації, виховання громадян, які здатні до свідомого вибору.
Розвиток системи освіти в Україні визначається Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Концепцією нової української школи.
Березівський ліцей забезпечує набуття здобувачами знань за програмами дошкільної, початкової, базової та повної загальної середньої освіти, досягнення ними визначених Державними стандартами освіти результатів навчання, а також сприяє розвитку здібностей і талантів, вихованню свідомого громадянина України.
Освітній процес в Березівському ліцею спрямований на формування в учнів ключових компетентностей, передбачених сучасними освітніми стандартами, необхідних кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності. Така людина має бути здатною: сприймати зміни, створювати зміни, жити в середовищі, яке постійно змінюється - нові знання, нові ідеї, нові технології, нове життя.
Педагогічний колектив прагне створити умови для розвитку кожного учня, дати йому можливість для самовираження й самовизначення, забезпечити науково-теоретичну, практичну, профільну та загальнокультурну підготовку. Для цього необхідний постійний розвиток закладу освіти, поповнення його матеріально-технічних і навчальних ресурсів, підвищення кваліфікації педагогічних працівників, а також єднання та духовне зростання учнів, батьків і педагогів, що в сукупності створює сприятливий для дитини освітній соціально-культурний простір.
Зміни у реальній життєдіяльності школи будуть успішними, якщо вони базуватимуться на основному баченні стрижневих проблем школи, на прогресивних засадах сучасної філософської школи. Створення системи цінностей змушує колектив школи переосмислити концепцію людини, учня, позицію педагога в навчальному процесі. Для закладу характерним є зростаюче розуміння необхідності зміщення акцентів із формування особистості на акценти її вільного розвитку, створення комфортної, особистісно-зорієнтованої системи освіти і виховання.
2. ВИЗНАЧЕННЯ ПРОБЛЕМ, НА РОЗВ’ЯЗАННЯ ЯКИХ СПРЯМОВАНО СТРАТЕГІЮ РОЗВИТКУ
Березівський ліцей знаходиться в будівлі, побудованій у 1911 р. Проектна потужність 330 учнів. У школі функціонує 11 кабінетів, спортзал, бібліотека, медичний кабінет, харчоблок, шкільна майстерня, 1 багатофункціональний спортивний майданчик, 1 дитячий ігровий майданчик, спортивний майданчик.
Всі кабінети початкової школи та більшість предметних кабінетів обладнані комп’ютерною технікою: проекторами, телевізорами, комп’ютерами тощо, що дає можливість повноцінно виконувати навчальні програми із застосуванням сучасних технологій.
Педагогічний колектив Березівського ліцею має високий професійний рівень і є збалансованим поєднанням досвідчених педагогів і молодих учителів, що мають значний педагогічний потенціал: 2 вчителі-методисти, 8 вчителів вищої категорії, 4 першої, 1 другої, 5 спеціалістів. Якісний потенціал педагогів свідчить про спроможність вирішувати нагальні проблеми сучасної освіти, втілювати в життя реформаторські освітянські ідеї, вести освітній процес на інноваційних засадах. Діяльність учителів із педагогічними званнями сприяє підвищенню іміджу ліцею, позитивно впливає на створення творчого мікроклімату в педагогічному колективі, спонукає молодих учителів до постійного професійного самовдосконалення, впливає на вибір випускниками педагогічної професії.
Педагогічний колектив Березівського ліцею активно впроваджує новітні методики для здійснення особистісно зорієнтованого підходу до навчання, формування ключових і предметних компетентностей.
Колектив ліцею постійно працює над розвитком обдарованих дітей. Учні ліцею щороку беруть участь та демонструються високий рівень підготовки в предметних олімпіадах, конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН, інших конкурсах, змаганнях різного рівня, що дозволяє не тільки виявити обдарованих учнів, але й формувати в них стійкий інтерес до знань, розкривати особистісну перспективу в навчанні.
У ліцеї діє мережа гуртків, що дозволяє урахувати та розвивати різні інтереси та здібності учнів - спортивного, військово-патріотичного та естетичного напрямків.
Смисл і логіка діяльності Березівського ліцею полягає в осягненні одного із найважливіших і найскладніших із всіх мистецтв – мистецтва жити. Прагнемо виконувати соціальне замовлення передусім особистості – навчити бути конкурентоспроможною у суспільстві з ринковою економікою, орієнтуватись у системі найрізноманітніших суперечливих і неоднозначних цінностей, сповідувати справжні людські цінності і чесноти, визначати своє життєве кредо і свій стиль.
Сучасні суспільні виклики та проблеми:
1. Перетворення духовних, творчих, елітних, художніх, естетичних, етичних начал в примітивні мас-медійні шоу. Потреба у наскрізному впровадженні в освітній процес медіа грамотності.
2. Недостатня увага до математичних наук, логіки, мислення взагалі, сприяла занепаду прогресивної думки в суспільстві. Потреба у розвитку природничо-математичної освіти, Стем-навчанні.
3. Прихід епохи Інтернету. В умовах поширення інформації за допомогою мережі Інтернет завдання вчителя змінюються. Йому потрібно не стільки інформувати, скільки вибудовувати урок таким чином, щоб викликати в учнів потребу дізнатися про об’єкт, що вивчається, якомога більше.
4. Світова пандемія. Необхідність організовувати освітній процес дистанційно, в умовах карантину через поширення Covid-19.
5. Глобальні проблеми людства, на які необхідно вміло реагувати, вносити особистий вклад у реалізацію 17 цілей сталого розвитку.
Стратегія враховує суспільні чинники такі як:
демократизація, децентралізація, адміністративно-територіальна реформа,
демографія, екологія і кліматичні зміни,трудова міграція, розвиток соціальних мереж.
Стратегія передбачає вирішення проблем закладу:
1. Пасивність батьків у вирішені проблем ліцею, самоусунення від підтримки в навчанні та вихованні.
2. Моральне і фізичне старіння навчально-матеріальної бази ліцею
4. Неповне врахування освітніх запитів учасників освітнього процесу.
5. Відсутність вчителя географії та предмету «Захист України».
Місія ліцею: Кожній дитині – якісний освітній простір, спрямований на розвиток та формування ключових компетентностей, необхідних для успішної життєдіяльності конкуретноспроможної і самодостатньої особистості.
3. МЕТА Й ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ.
Мета стратегії:
Створити в закладі умови для забезпечення сучасної, доступної та якісної системи освіти, відповідно до вимог суспільства, запитів особистості й потреб держави. Забезпечити особистісний розвиток учня та ефективне управління розвитком закладу.
Стратегія розвитку Березівського ліцею у 2022-2026 роках орієнтована на підвищення якості освіти, оновлення її змісту і структури на основі кращих традицій, що склалися в ліцеї, і сучасних педагогічних технологій, спрямованих на формування конкурентоспроможного учня; оптимізацію механізму управління закладом, забезпечення єдності освітнього, виховного та педагогічного процесів.
Стратегічна мета розвитку ліцею полягає у створенні умов для отримання кожним учнем того рівня освіти, який відповідає його здібностям та індивідуальним особливостям; розвиток інтелектуальної, емоційної сфери дитини, формування його ціннісних орієнтирів, прищеплення навичок соціальної компетентності через включення кожного школяра в систему ранньої предметної орієнтації, професійного самовизначення, профільного навчання. Освіта має забезпечити всебічний розвиток, навчання, виховання, виявлення обдарувань, соціалізацію особистості, яка здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і здобуття освіти упродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності, дбайливого ставлення до родини, своєї країни, довкілля, спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству; формування в учнів компетентностей, визначених Законом України «Про освіту» та державними стандартами.
Освіта в закладі орієнтована на дитину, підтримку і розвиток потенціалу кожного учня. Відповідно до цього, на уроках діти не стільки готуватимуться до далекого майбутнього життя, а розвиватимуть компетенції, навчання має бути максимально наближеним до умов сучасного швидкоплинного життя.
Наші цілі:
- підвищення якості освітнього процесу;
- розбудова внутрішньої системи забезпечення якості освіти;
- формування здоров’язберігаючого безпечного середовища;
- розвиток професійної компетентності педагога;
- створення сучасного освітнього середовища;
- створення єдиного інформаційного простору;
- пкращення навчально-матеріальної бази закладу освіти.
Основні завдання:
1. Побудувати освітній процес з позиції особистісного підходу, формування в учнів навичок самостійно оволодівати інформацією та знаннями.
2. Створити здоров’язбережувальне середовище.
3. Створити сприятливі умови для пошуку, підтримки та розвитку обдарованих дітей і молоді.
4. Підвищити професійну компетентність педагогів, розвивати їх творчу ініціативу.
5. Запровадити освітні інновації та інформаційно-комунікаційні педагогічні технології.
6. Сформувати інформаційно-комунікаційну та комунікативну компетентності учнів.
7. Забезпечити відповідність між матеріально-технічним станом закладу й потребами сучасної освіти.
8. Створення рівного доступу для здобуття учнями якісної освіти.
9. Розвиток природних позитивних нахилів, здібностей і обдарованості учнів, потреби і вміння самовдосконалюватись.
10. Надання учням можливостей для реалізації індивідуальних творчих потреб.
11. Створення умов для свідомого вибору дитиною сфери професійної діяльності.
Завдання закладу полягає у реалізації ціннісних пріоритетів особистості, створенні розвивального середовища, у якому б реалізувалася модель випускника, задоволення освітніх потреб не тільки обдарованої молоді, а й звичайних учнів, де всі стануть успішними в житті, здатними до інтеграції з європейським співтовариством.
Завдання ліцею колектив вбачає в здобутті учнями основ життєтворчостіі. А це значить вчити учнів узгоджувати свої інтереси з інтересами інших, прагнення досягти спільності з людьми і принести їм користь саме в тому, що найбільше відрізняє особу від інших.
Візія ліцею: Березівський ліцей – це заклад освіти, в якому зростає успішна особистість – носій загальнолюдських цінностей зі сформованими ключовими компетентностями, в якому працюють творчі педагоги на засадах партнерства та особистого професійного зростання.
Головні цінності педагогічного колективу — дитина, культура, творчість, патріотизм, рівні можливості, колективізм, партнерство, турбота про себе та інших, прозорість, толерантність, відкритість, повага до особистості дитини.
Принципи діяльності закладу освіти
Доступність для кожного громадянина усіх форм і типів освітніх послуг, що надаються державою, у тому числі доступність для осіб з особливими освітніми потребами освітніх послуг, зокрема інклюзивного навчання, за місцем проживання; рівність умов кожної людини для повної реалізації її здібностей, таланту, всебічного розвитку; гуманізм, демократизм, пріоритетність загальнолюдських духовних цінностей; органічний зв'язок із світовою та національною історією, культурою, традиціями; незалежність освіти від політичних партій, громадських і релігійних організацій; науковий, а також світський характер освіти; гнучкість і прогностичність системи освіти; єдність і наступність системи освіти; безперервність і різноманітність освіти; поєднання державного управління і громадського самоврядування в освіті. Основний принцип педагогічного процесу закладу — цілеспрямована взаємодія дорослих і дітей, що виступає джерелом розвитку й задоволення вищих потреб дитини, умовою її можливої реалізації, освітнім середовищем, у якому індивід самостверджується й самореалізується.
.
4.ОБҐРУНТУВАННЯ ШЛЯХІВ І ЗАСОБІВ РОЗВ’ЯЗАННЯ ПРОБЛЕМ, СТРОКИ Й ЕТАПИ ВИКОНАННЯ
Педагогічний колектив ліцею перебудує методики викладання предметів відповідно до програми Нової української школи; змінить консервативну частину навчання на інноваційне мислення, не забуваючи, що однією з умов успіху в педагогічній роботі є почуття любові учителя до учня. Тому стратегія розвитку ліцею ґрунтується на розумінні другорядності матеріальних цінностей і орієнтирі на розвиток людських здібностей як основного ресурсу нового часу.
Пріоритети розвитку ліцею, формування та аналіз стратегічних цілей
Пріоритети розвитку Березівського ліцею випливають із положень, викладених в Концепції нової української школи і визначених цим документом ключових завдань.
Стратегія враховує тенденції розвитку освіти у світі:
- навчання впродовж життя;
- формувальне оцінювання;
- особистісно-орієнтований, компетентнісний підхід в освіті;
- Stem-освіта;
- посилення уваги до інклюзивної освіти;
- реалізація принципу безперервності освіти глобалізація освіти;
- використання ІКТ, хмарних сервісів у освітньому процесі та управлінні;
- гуманізація та гуманітаризація освіти;
- поширення інноваційності в управлінській і освітній діяльності;
- профілізація старшої середньої школи;
- поширення дистанційної освіти.
Стратегія розвитку Березівського ліцею передбачає вдосконалення освітнього середовища. Освітнє середовище має бути безпечним, вільним від будь-яких форм насилля та дискримінації, сучасним, доступним для всіх дітей незалежно від національності, стану здоров’я, забезпеченості.
Стратегія розвитку Березівського ліцею передбачає зміни у ставленні до учня як до особистості і партнера, що відповідає вимогам Нової української школи. Для забезпечення розвитку дитини освітній процес будуватиметься на засадах педагогічки партнерства, найважливішим напрямом якої є особистісно орієнтована технологія навчання. Заклад освіти сприятиме реалізації індивідуальної освітньої траєкторії учнів, наданню освітніх послуг відповідно до їх потреб, розвитку різних форм здобуття освіти.
Учитель – це людина, на якій тримається реформа. Одним з головних принципів Нової української школи – умотивований учитель. У Стратегії розвитку ліцею передбачається професійне та особистісне зростання вчителя, підвищення соціального статусу. Щоб навчати по-новому, учитель повинен отримати свободу дій – обирати навчальні матеріали, імпровізувати та експериментувати. Цю свободу дає новий закон «Про освіту», на основі якого ґрунтується Стратегія розвитку ліцею на найближчі п’ять років. Учитель, який отримав свободу навчати, отримує і свободу навчатися.
Одним з головних принципів стратегії розвитку закладу освіти є партнерство з батьками. Батьки учнів можуть обирати форму здобуття освіти, брати участь у розробці індивідуальної освітньої траєкторії. Вони можуть створювати свої органи громадського самоврядування і впливати на освітній та виховний процеси. Батькам надається право контролювати бюджетні кошти та благодійні внески.
Партнерами в освітньому процесі будуть шкільні музеї, сільські бібліотеки, громада села.
Реалізація викладених вище завдань здійснюється на засадах таких документів:
- Статут Березівського ліцею.
- Освітня програма Березівського ліцею.
- Правила внутрішнього розпорядку Березівського ліцею.
- Положення про учнівське самоврядування Березівського ліцею.
- План підвищення кваліфікації, атестації та сертифікації педагогічних працівників Березівського ліцею на перспективу 5-ти років.
- Річний план роботи Березівського ліцею.
- План заходів із запобіганню булінгу Березівського ліцею.
- Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти Березівського ліцею (схвалено педагогічною радою протокол від 29.12.2021р., №7, затверджено наказом від 29.12.2021р., №105).
- Положення про академічну доброчесність Березівського ліцею.
- Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти Березівського ліцею.
- Положення про порядок матеріального і матеріального заохочення працівників Березівського ліцею.
- Порядок визнання документів та результатів підвищення кваліфікації педагогічних працівників Березівського ліцею.
СТРАТЕГІЯ ДІЯЛЬНОСТІ БЕРЕЗІВСЬКОГО ЛІЦЕЮ ПЕРЕДБАЧАЄ РОЗВИТОК ЗАКЛАДУ ЗА 4 НАПРЯМКАМИ:
- ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ.
Стратегічна ціль: БЕЗПЕЧНА ШКОЛА.
Розбудова безпечного, дружнього до дитини ліцею відбуватиметься відповідно Кодексу безпечного освітнього середовища Березівського ліцею та реалізації Проектів «Безпечна і дружня до дитини школа», «Ліцей – простір толерантності». Буде забезпечено виконання Плану дій Березівського ліцею на реалізацію Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі на 2021-2025 рр., схваленої Указом Президента України від 25.05.2020 №195/2020;
Стратегічна ціль: ПОПЕРЕДЖЕННЯ БУЛІНГУ.
В закладі діятиме Школа толерантності (медіації), яка зможе попереджувати конфлікти і булінг серед молодших школярів та ровесників. Безпечне освітнє середовище забезпечує Антибулінгова програма: наявність безпечних умов навчання та праці комфортну міжособистісну взаємодію, сприяючи емоційному благополуччю учнів, педагогів та батьків відсутність будь-яких проявів насильства та наявність достатніх ресурсів для їх запобігання дотримання прав і норм фізичної, психологічної, інформаційної та соціальної безпеки кожного учасника освітнього процесу.
Стратегічна ціль: ВДОСКОНАЛЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ (Додаток 3.).
Стратегічна ціль: ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ЗМІЦНЕННЯ ЗДОРОВ’Я УЧНЯ ТА ВЧИТЕЛЯ.
В Березівського ліцею буде продовжуватись робота в проекті «Здорова школа». Заходи, спрямовані на збереження і зміцнення здоров’я дітей передбачатимуть впровадження системи НАССР, здорового харчування, формування компетентностей з надання домедичної допомоги, дій у надзвичайних ситуаціях, попередження інфекційних хвороб, навичок життя в умовах пандемії. Робота педагогічного колективу буду спрямована на орієнтири МОН на 5 років щодо змін у фізичному вихованні, роботі гуртків та секцій, які сприяють спортивній підготовці учнів, впровадження нових видів спорту; забезпечення відповідності освітнього середовища Санітарному регламенту; реалізації Положення про медичне обслуговування учнів Березівського ліцею.
Стратегічна ціль: ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ буде вдосконалюватися відповідно нових викликів. Заклад буде забезпечено матеріально-технічними ресурсами для забезпечення виконання Державних стандартів у освіті.
Стратегічна ціль: ШКІЛЬНА БІБЛІОТЕКА – ІНФОРМАЦІЙНО-КУЛЬТУРНИЙ ОСЕРЕДОК ЗАКЛАДУ ОСВІТИ.
В бібліотеці буде створено цікавий мотивуючий простір. Шкільна бібліотека виконуватиме функцію інформаційно-освітнього центру, осередком проведення уроків, позакласних заходів, місцем неформального спілкування. Буде створено відділ електронних освітніх ресурсів, створених педагогічними працівниками для користування, архів відео- й аудіоматеріалів про заходи, проведені в закладі освіти, урочисті зібрання, пам’ятні дати, відео шкільних концертів, фотографій свят.
- СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ЗНАНЬ.
Стратегічна ціль: СПРАВЕДЛИВЕ І ОБ’ЄКТИВНЕ ОЦІНЮВАННЯ.
Прагнемо, щоб здобувачі освіти та їхні батьки вважали, що оцінювання результатів навчання учнів у закладі освіти є справедливим і об’єктивним. Педагогічні працівники в усній формі, на сайті закладу, на інформаційних стендах у навчальних кабінетах та інших приміщеннях закладу будуть знайомити учасників освітнього процесу з критеріями оцінювання. Учні залучатимуться до спільного розроблення критеріїв оцінювання їхньої діяльності. Система оцінювання в закладі освіти ґрунтуватиметься на компетентнісному підході. Учителі розроблятимуть компетентнісні завдання для проведення оцінювання, застосовуватимуть формувальне оцінювання, що передбачає відстеження індивідуального поступу учня, практикуватимуть само та взаємооцінювання. Педагоги застосовуватимуть формувальне оцінювання: систематично відстежують та відображають розвиток, процеси навчання і результати навчання кожного учня, регулярно надають учням ефективний зворотний зв’язок щодо їхньої роботи. Результати незалежного оцінювання, зовнішніх та внутрішніх моніторингів корелюватимуть із результатами підсумкового семестрового та річного оцінювання.
Упровадження педагогіки партнерства, компетентнісного й інтегративного підходів в освітній процес передбачає активне включення дітей в організацію навчання. Компетентнісне навчання вимагає нових підходів до оцінювання. Орієнтирами для спостереження та оцінювання є вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей учнів початкової школи.
Критерії оцінювання навчальних досягнень реалізуються в нормах оцінок, які встановлюють чітке співвідношення між вимогами до знань, умінь і навичок, які оцінюються, та показником оцінки в балах.
Навчальні досягнення здобувачів у 1-4 класах підлягають вербальному, формувальному оцінюванню, та рівневому оцінюванню.
Основними видами оцінювання здобувачів освіти є вхідний контроль, поточне та підсумкове (тематичне, семестрове, річне), державна підсумкова атестація.
У Березівського ліцею використовується поточний контроль шляхом виконання різних видів завдань, передбачених навчальною програмою, у тому числі для самостійної та індивідуальної роботи здобувачів освіти протягом семестру. Поточний контроль здійснюється під час проведення практичних та лабораторних занять, а також за результатами перевірки контрольних, самостійних робіт, індивідуальних завдань тощо.
Форми проведення видів контролю, їх кількість визначається програмою. Тематична оцінка у 5-11-х класах виставляється з урахуванням усіх видів освітньої діяльності, що підлягали оцінюванню протягом вивчення теми.
Стратегічна ціль: ЕФЕКТИВНИЙ ВНУТРІШНІЙ МОНІТОРИНГ.
Здійснення внутрішнього моніторингу для дослідження стану і результатів навчання здобувачів освіти здійснюватиметься відповідно розробленого Положення про внутрішній моніторинг. Систематично проводитимуться моніторинги результатів навчання здобувачів освіти з усіх навчальних предметів (курсів) освітніх галузей згідно перспективного плану. За результатами моніторингів здійснюватиметься аналіз результатів навчання здобувачів освіти, визначатимуться чинники впливу на отриманий результат, прийматимуться рішення щодо їх коригування. Вчителі забезпечать ефективність цих рішень, простежуватиметься позитивна динаміка в показниках розвитку здобувачів освіти. Ефективність застосованих заходів регулярно оцінюватиметься на всіх рівнях управління освітніми процесами.
Критерігії оцінювання, система оцінювання навчальних досягнень будуть вдосконалюватись, впроваджуватиметься формувальне оцінювання в 5-11 класах, враховуватиметься індивідуальний поступ учня, здобувачі знань будуть залучатися до розроблення критеріїв, самооцінювання та взаємооцінювання.
Адміністрація закладу освіти здійснюватиме моніторинги шляхом: проведення вхідного контролю знань здобувачів освіти 5-11-х класів (діагностичні контрольні роботи) на початку навчального року з предметів інваріантної складової навчального плану: українська мова, математика за питаннями з відкритою формою відповіді, інші предмети, вхідне тестування; адміністративні контрольні роботи за підсумками освітньої діяльності у семестрах, навчальному році; моніторинги (тестування) з предметів, які викладають вчителі, що атестуються.
Результати навчання здобувачів освіти на кожному рівні повної загальної середньої освіти оцінюються шляхом державної підсумкової атестації, яка може здійснюватися в різних формах, визначених законодавством, зокрема у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Здобувачі початкової освіти проходять державну підсумкову атестацію, яка здійснюється лише з метою моніторингу якості освітньої діяльності закладу освіти та якості освіти.
Стратегічна ціль: ВІДПОВІДАЛЬНЕ СТАВЛЕННЯ ДО НАВЧАННЯ.
Заклад освіти сприяє формуванню у здобувачів освіти відповідального ставлення до навчання: діє учнівське самоврядування, учні займаються волонтерством. Учителі дають учням доручення, іноді делегують повноваження. Значна увага буде приділена профорієнтаційній роботі – головному мотиватору навчальної діяльності. Впроваджуватиметься принцип природовідповідності в навчанні. Під час навчання вчителі створюватимуть ситуацію успіху, надаватимуть можливість вибору (рівня навчальних завдань, напрямів навчальної діяльності.
Учні отримуватимуть необхідну підтримку та допомогу в навчальній діяльності в різних формах - консультації, індивідуальні завдання, допомога у підготовці до участі в учнівських олімпіадах, науково-дослідницькій діяльності. Учні відповідально ставитимуться до процесу навчання, отриманих доручень, обов’язків у школі. Щорічно організовуватиметься День самоврядування.
Педагоги закладу освіти розроблятимуть індивідуальні освітні траєкторії для здобувачів освіти, які поглиблюватимуть свої знання і уміння з окремих тем, розділів навчального курсу. Застосовуватиметься дистанційна та змішана форми навчання. Значної уваги буде приділено вихованню відповідальності за результати навчальної діяльності учнів.
Стратегічна ціль. НАВЧАННЯ ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ.
Розвитку ключової компетентності «Навчання впродовж життя» сприятиме залучення старшокласників до мережевої освіти, дистанційного навчання. Здобувачі знань будуть залучені до мережевої освіти з проблем «Права людини», «Академічна доброчесність» та інші.
Стратегічна ціль. ЯКІСТЬ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНОЇ ОСВІТИ.
Якості природничо-математичної освіти сприятиме STEM-підхід в організації навчальної діяльності та позакласній роботі. Будуть впроваджені Дні та Тижні науки. Організовуватимутьмя майстер-класи вчителів, які успішно здійснюють STEM-підхід. Учні залучатимуться до конкурсу «Кенгуру», в закладі для учнів початкової школи буде діяти Школа усного рахунку.
Стратегічна ціль. АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ.
Здобувачі знань та педагогічні працівники діятимуть на засадах академічної доброчесності. Буде впроваджено Шкільний кодекс доброчесності, організовуватимуться Тижні доброчесності, антикорупційні уроки.
3. ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ.
Стратегічна ціль: ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИКОНАННЯ ДЕРЖАВНИХ СТАНДАРТІВ – ЯКІСТЬ ОСВІТИ. ЗАДОВОЛЕННЯ ОСВІТНІХ ПОТРЕБ.
Головне завдання вчителя – забезпечити рівень навчальних досягнень і розвитку компетентностей на рівні Державних стандартів, безумовне виконання навчальних програм та планів. Основними умовами успішного досягнення базової компетентності учнями школи ми вважаємо:
підвищення ефективності уроку як основної можливості діалогу учня та вчителя; розвиток системи позаурочних форм освітньої діяльності, зорієнтованих на пошуковий, дослідницький, проблемний характер засвоєння змісту освіти;
ріст професійної майстерності педагогічних кадрів; орієнтацію педагогів на особисті досягнення учнів в освітній взаємодії;
забезпечення принципів відкритості й комфортності освіти в усіх її аспектах; комплексний супровід педагогами освітнього та професійного вибору школярів.
Стратегічна ціль: РЕАЛІЗАЦІЯ КОНЦЕПЦІЇ НУШ.
Робота педагогічного колективу буде спрямована на забезпечення виконання навчальних програм і вимог Державних стандартів освіти. Заклад на якісному рівні задовольнятиме запити учасників освітнього процесу, втілюватиме Концепцію нової української школи (Додаток 1).
Стратегічна ціль: ЗДІЙСНЕННЯ ПЕДАГОГІЧНИМ КОЛЕКТИВОМ ЗАКЛАДУ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Функціонування моделі Школи цінностей та філософського сприйняття світу.
Виховна система «Пізнай себе, свій край, свій народ».
Впровадження міжнародного досвіду з реалізації проектів, спрямованих на розвиток сільської громади. Проект «Тематичне село». Розробка предметних стежок.
Модернізація освітнього процесу на основі впровадження елементів європейського досвіду. «Студії живої історії».
Створення Центру євроінтеграції.
Участь у проектах та програмах міжнародних організацій.
Проекти та програми, спрямовані на створення творчого освітньо-виховного середовища:
«Педагогічний дизайн освітнього середовища». Створення і діяльність освітньо-виховних центрів; «Здорова школа»; «Музейна педагогіка»; «Проект «Інтелект»; «Успішне ЗНО»; «Імідж навчального закладу»; «Створення освітньо-виховних центрів на базі предметних кабінетів та шкільних музеїв»; «Партнерство в освіті»; «Моніторинг в освіті»; «Шкільна бібліотека – інформаційно-ресурсний центр»; «Стимул»; проект «Учень року»; «Фандрейзинг в управлінні школою та фінансами».
Стратегічна ціль: МЕТОДИЧНА РОБОТА І КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ.
Протягом 2020-2025 рр. педагогічний колектив працюватиме над науково-методичною проблемою «Особистісний розвиток учасників освітнього процесу». Буде реалізована модель методичної роботи (Додаток 4).
Очікуванні результати впровадження моделі шкільної методичної служби: якісне впровадження завдань державної політики на рівні навчального закладу щодо організації навчального процесу; організація системи підсумково-узагальнюючого методичного супроводу атестаційного процесу вчителів та науково-дослідницький методичний супровід в міжатестаційний період по підвищенню рівня професійної компетентності вчителів; забезпечення розкриття творчого потенціалу педагогів та їх самореалізація у життєвому просторі; удосконалення системи компетентісно орієнтованого підходу засобами сучасних інноваційних педагогічних технологій та інформаційно-комунікаційних засобів навчання; створення експериментальних методично-педагогічних майданчиків на основі шкільних методичних об’єднань щодо удосконалення фахової майстерності; створення банку Е-Портфоліо педагогів; створення віртуальних предметних кабінетів; продовження та удосконалення моніторингової діяльності щодо методичного супроводу роботи з обдарованими учнями в олімпіадах, МАН, конкурсній, проектній та іншій творчій діяльності. Заходи щодо роботи над методичною проблемою забезпечать професійне вдосконалення педпрацівників.
Педагогічні працівники удосконалюватимуть свою цифрову грамотність.
100% володіння ІКТ для проведення дистанційного навчання;
Стратегічна ціль: ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ.
Педагогічні працівники постійно підвищують свій професійний рівень, використовуючи різноманітні форми підвищення кваліфікації, передачі педагогічного досвіду, а також самоосвіту. Педагогічні працівники беруть участь в освітніх проєктах, інноваційній і дослідно-експериментальній роботі, впроваджують нові форми і методи роботи в педагогічній діяльності, залучаються до експертної освітньої роботи.
Здобуття мережевої освіти;
Підвищення кваліфікації у онлайн режимі;
Використання під час уроків електронних засобів навчання;
Розміщення власних ресурсів на сайтах;
Створення тестів, дидактичних матеріалів для уроку.
Педагогічні працівники розроблятимуть календарно-тематичне планування на засадах компетентнісного підходу, розроблятимуть завдання на виявлення компетенцій, оцінюватимуть набуті компетенції.
Педагогічні працівники розроблятимуть критерії для різних видів робіт із залученням здобувачів знань. Здійснюватимуть особисто-орієнтований підхід в навчальній діяльності, що ґрунтується на партнерських відносинах учасників освітнього процесу.
100% щорічно вчителі підвищуватимуть кваліфікацію відповідно Плану підвищення кваліфікації.
4. УПРАВЛІНСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ.
Стратегічна ціль: ДОВІРА ДО ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ
Управлінська діяльність буде спрямована на забезпечення якості освіти на рівні Державних стандартів. В закладі буде постійно відбуватися моніторинг поставлених цілей даною стратегією. Формуватимуться віносини довіри, прозорості, відкритості завдяки роботі шкільного сайту, групі у соціальних мережах. Здійснюватиметься ефективна кадрова політика, до викладацької діяльності будуть залучені лише фахівці, які постійно підвищуватимуть свій професійний рівень. Використовуватимуться онлайн-платформи для професійного самовдосконалення.
Педагоги братимуть участь у русі вчительських конференцій EdCamp Україна. Педагоги залучатимуться до виставок передового педагогічного досвіду «Сучасна освіта Житомирщини».
Здійснюватиметься стимулювання професійної діяльності. Управлінські рішення прийматимуться на основі конструктивної співпраці, взаємодії з місцевою громадою, враховуватимуться пропозиції учасників освітнього процесу. Щороку буде здійснюватися щорічне самооцінювання якості освітньої діяльності закладу освіти за напрямами, які визначені внутрішньою системою забезпечення якості освіти.
Керівництво закладу плануватиме та здійснюватиме заходи щодо утримання у належному стані будівель, приміщень, обладнання у співпраці з засновником.
У закладі будуть розроблятися індивідуальні освітні траєкторії здобувачів освіти.
Управлінська діяльність забезпечить реалізацію політики академічної доброчесності.
Стратегічна ціль: ІМІДЖ ЗАКЛАДУ
Створити позитивний імідж навчального закладу у територіальній громаді; домогтися усвідомлення всім колективом суті самобутності ліцею, вироблення спільного бачення образу закладу, його ціннісних орієнтирів. Переведення режиму функціонування закладу в режим розвитку.
Завдання: Визначити перспективи становлення і розвитку ліцею з позицій плекання образу людини;
Створення моделі випускника відповідно Концепції НУШ (роки мужності у вересні і травні проводять випускники, започатковувати нові конкурси, проєкт «Учень року»).
Впровадження інновацій в освітній процес. Поєднання нових технологій навчання і виховання з опорою на педагогічні ідеї основоположників української педагогіки. Виготовлення візитки, робота сайту школи.
Проведення щорічних науково-методичних заходів з педагогічною громадськістю.
Започатковувати нові традиції - Дні вшанування ліцею. Це сприятиме формуванню духу творчого колективу, який усіма помислами й справами спрямований на добротворення, красу і процвітання.
Проект «Успішний вчитель - успішний учень» сприятиме оптимізації іміджу вчителя шляхом його особистісного зростання, мотивації формування іміджу педагога; запровадження факультативів і курсів за вибором інноваційного змісту, участь у Всеукраїнських освітніх проектах.
Робота закладу в проекті «Школа сприяння здоров’ю». Робота над створенням образу школи в соціумі: створення груп у соцмережах.
Презентація закладу на батьківських зборах, зборах громади. Звіт перед громадськістю директора про діяльність закладу освіти.
Доброму іміджу сприятиме оформлення ліцею, забезпечення предметних кабінетів засобами навчання; проведення Днів відкритих дверей, використання логотипу для формування іміджу, сувенірна продукція, розробка власної символіки – прапор, гімн.
Діяльність учасників освітнього процесу зміцнюватиме репутацію закладу освіти. Буде налагоджена постійна робота з цільовими групами – стейкхолдерами. Однією з найбільших цінностей закладу освіти є репутаційний капітал – наша позитивна історія відносин із зацікавленими групами, які відіграють головну роль під час оцінки діяльності закладу освіти. Основні цінності та стратегічні підходи визначені в Кодексі корпоративної етики, який підсилює відчуття корпоративної ідентичності працівників.
Стратегічна ціль: ПАРТНЕРСТВО В ОСВІТІ. РОЗБУДОВА ГРОМАДСЬКО-АКТИВНОЇ ШКОЛИ.
З метою впровадження в життя ліцею державно-громадської моделі управління в Березівському ліцеї залучатимуться до управління закладу такі органи: загальношкільна конференція; рада ліцею; рада профілактики правопорушень; піклувальна рада; батьківський комітет; адміністрація ліцею; педагогічна рада; профспілковий комітет; органи учнівського самоврядування.
Державно-громадське управління в Березівському ліцеї базуватиметься на принципах: демократичності; прозорості управлінських рішень; колегіальності; делегуванні повноважень; громадського обговорення важливих питань життя ліцею; звітності директора перед шкільною громадою та засновником.
Адміністрація закладу в партнерстві з органами місцевого самоврядування Березівської сільської ради спрямовуватиме свою діяльність на пошук ресурсів для розвитку ліцею, на вирішення проблем в межах їх повноважень. Вчителі закладу братимуть участь у роботі органів місцевого самоврядування, громадському житті громади та консолідуватимуть разом з депутатським корпусом свої зусилля для того, щоб місцевий бюджет був максимально соціальним, який би передбачав кошти для розвитку освіти.
Академічна доброчесність - невід’ємна складова якісної освіти. Педагогічний колектив забезпечить реалізацію Положення про академічну доброчесність Березівського ліцею. Всі учасники освітнього процесу будуть діяти на засадах чесної діяльності. В 3-4 класах будуть впроваджені Уроки доброчесності.
Матеріально-технічне забезпечення на 2022-2026 н.р.
Заходи |
Термін виконання |
Відповідальний |
Заміна вікон у корпусі №2 |
2022 |
Директор Засновник |
Замінити вікна в їдальні |
2024 |
Директор Засновник |
Придбання комплекту кухонного посуду |
2023 |
Директор Засновник |
Замінити вікна в коридорі корпусу №2 |
2023 |
Директор Засновник |
Ремонт фундаменту у корпусі №3 |
2023 |
Директор Засновник |
Екранувати батареї опалення в спортивному залі. |
2024 |
Директор Засновник |
Провести огородження території школи. |
2023 |
Директор Засновник |
Придбати сучасну комп’ютерну техніку в кабінет інформатики |
2025 |
Директор Засновник |
Придбання спорттоварів |
2022 |
Директор Засновник |
2022 р. Придбання для 5 класу НУШ телевізора принтера ноутбука дидактичних матеріалів парт |
2022 р. |
Директор Засновник |
Спорудження навісів над східцями у корпусі №2 |
2022 р. |
Директор Засновник |
Оптимізація зелених насаджень |
2022 р. |
Директор Засновник |
Облаштування кабінету математики |
2022 р. |
Директор Засновник |
Створення інклюзивного середовища |
||
2023 р. Придбання для 6 класу НУШ телевізора принтера ноутбука дидактичних матеріалів парт |
2023 |
Директор Засновник |
Облаштування найпростішого укриття |
2023 |
Директор Засновник |
Оновити матеріальну базу майстерні |
||
2024 р. Придбання для 7 класу НУШ телевізора принтера ноутбука дидактичних матеріалів парт |
2024 |
Директор Засновник |
Придбати мультимедійне обладнання в кабінет фізики |
2024 |
Директор Засновник |
2025 р. Придбання для 8 класу НУШ телевізора принтера ноутбука дидактичних матеріалів парт |
2025 |
Директор Засновник |
Придбання ноутбуків для адміністрації |
2025 |
Директор Засновник |
2026 р. Придбання для 9 класу НУШ телевізора принтера ноутбука дидактичних матеріалів парт |
2026 |
Директор Засновник |
Оновити меблі в кабінеті іноземних мов та зарубіжної літератури |
2026 |
Директор Засновник |
Оновлення комп’ютерної техніки |
2026 |
Директор Засновник |
Очікувані результати:
Освітнє середовище на 100 % відповідатиме Кодексу безпечного і дружньогої до дитини закладу;
Підвищення якості освіти на 20 %, результативні участі в конкурсах та інших інтелектуальних випробуваннях. Активність зросте на 20%.
Зменшиться на 15 % кількість дітей, віднесених за станом здоров’я до підготовчої та спецмедгрупи.
Зросте на 20 % кількість учнів, які обиратимуть на ЗНО математику та інші предмети природничо-математичного циклу.
Зросте на 15 % кількість дітей, які відвідують спортивні секції та гуртки.
Всі вчителі 100% оволодіють ІКТ та застосовуватимуть у освітній роботі.
МОНІТОРИНГ ЕФЕКТИВНОСТІ СТРАТЕГІЇ
Критерії ефективності |
Показники |
Форма надання результатів |
Періо-дичність |
Відпові-дальні |
Позитивна динаміка задоволення якістю освітніх послуг учнів та їхніх родин |
Задоволення: рівнем навчальних досягнень, отриманих у закладі; наданими освітніми послугами. |
Анкетування учнів, батьків 5-х, 9-х, 11-х класів. Аналітична довідка |
1 раз на рік |
Класні керівники, адмін. |
Позитивні зміни у рівні навчальних досягнень. Успішність випускників упродовж навчання |
Результати ДПА, ЗНО Вступ до вишів |
Моніторингові дослідження Діагностика |
1 раз на семестр |
класні керівники, адмін. |
Підвищення інноваційної активності педколективу: у сфері оновлення змісту освіти; у сфері впровадження інформаційних та комунікативних технологій навчання |
Участь педагогів в інноваційній та експериментальній діяльності Якість роботи у творчих групах Участь педагогів у методичних заходах різних рівнів. Друковані праці. |
Аналітичні матеріали за результатами співбесід |
2 рази на рік |
Адмін. |
Підвищення рейтингу закладу в соціумі |
Кількість призових місць у предметних олімпіадах. Рівень професійної майстерності педагогів. Стиль навчального закладу. Думка громадськості. |
Аналітична довідка Анкетування |
1 раз на рік |
Педагогічна рада |
Можливі ризики, пов’язані із Програмою:
- недостатність виділених та залучених коштів для реалізації основних напрямків Стратегії розвитку;
- зниження мотивації педагогів, батьків, учнів щодо заходів з реалізації основних напрямків Стратегії розвитку;
- втрата актуальності окремих пріоритетних напрямків;
- недостатнє розуміння батьківською громадськістю стратегічних завдань розвитку закладу;
- демографічна ситуація.
Шляхи розв'язання:
- внесення змін та доповнень до Стратегії розвитку;
- розробка та реалізація цільових програм, проектів;
- додаткове залучення позабюджетних джерел фінансування;
- підвищення ступеню відкритості закладу, висвітлення діяльності педагогічного колективу в ЗМІ, на сайті закладу, у звіті директора перед громадськістю.
ДОДАТОК 1
ПЛАН ДІЙ БЕРЕЗІВСЬКОГО ЛІЦЕЮ
щодо реалізації Концепції Нової української школи на 2022/2026 роки
Друга фаза впровадження НУШ (2022-2023рр.) |
|||||||
1. |
Ознайомлення із стандартами базової середньої освіти, які розроблені на компетентнісній основі |
Травень-липень 2022р. |
Учителі-предметники |
||||
2. |
Підвищення кваліфікації вчителів і адміністрації закладу. |
Протягом фази |
Адміністрація |
||||
3. |
Створення умов для якісного вивчення іноземних мов у старшій школі відповідно до Стратегії сталого розвитку “Україна -2020” |
Протягом фази |
Адміністрація |
||||
4. |
Ознайомлення з професійними стандартами педагогічної діяльності у початковій та середній школах. |
Протягом фази |
Учителі початкової та середньої ланки |
||||
5. |
Участь учителів у незалежній сертифікації. |
Протягом фази |
Адміністрація |
||||
6. |
Формування системи внутрішнього забезпечення якості освіти у ліцеї – 2022 рік. |
Протягом фази |
Адміністрація |
||||
7. |
Участь учнів у незалежному оцінюванню результатів навчання за курс базової школи |
Протягом фази |
Адміністрація,класні керівники, практичний психолог |
||||
8. |
Поповнення нормативної бази |
Протягом фази |
Учителі |
||||
9. |
Проведення інструктивно-методичних нарад із вчителями, які будуть викладати за новими навчальними програмами |
Протягом фази |
Адміністрація |
||||
10. |
Участь керівників м/о, вчителів-предметників інструктивно -методичних нарадах, семінарах з питань впровадження нових навчальних програм |
Протягом фази |
Адміністрація |
||||
11. |
Організація самоосвіти педагогів |
Протягом фази |
Методична служба |
||||
12. |
Проведення індивідуальних методичних консультацій для педагогів |
Протягом фази |
Методична служба |
||||
13. |
Забезпечення соціально-психологічного супроводу впровадження концепції |
Протягом фази |
Адміністрація, практичний психолог |
||||
14. |
Створення інформаційного стенду для батьків та педагогів з питання участі учнів у незалежному оцінюванню результатів навчання за курс базової школи ( на сайті) |
Протягом фази |
Адміністрація |
||||
15. |
Проведення батьківських зборів для батьків 4-х класів “Поради батькам майбутніх п’ятикласників”, “Обговорення особливостей адаптаційного періоду учнів 5 класу та впровадження спільного плану взаємодій” |
Квітень 2022р. |
Класоводи |
||||
16. |
Ознайомлення батьків на батьківських зборах з особливостями вивчення навчальних предметів за новими програмами та підручниками. |
Протягом фази |
Класоводи |
||||
17. |
Проведення батьківських зборів для батьків 9-х класів “Незалежне оцінюванню результатів навчання за курс базової школи” |
Квітень 2022р. |
Класні керівники |
||||
18. |
Визначення готовності до роботи базової школи за новими освтніми стандартами на компетентнісній основі |
Серпень-вересень 2022 рік |
Педагогічні прапцівники |
||||
19. |
Проведення психолого-педагогічного консиліуму “Організація освітнього процесу в 5-х класах в адаптаційний період” |
Червень 2022р. |
Адміністрація |
||||
20. |
Проведення анкетування батьків учнів з метою виявлення проблем організації НВП |
Протягом фази |
адміністрація |
||||
21. |
Забезпечення активної співпраці вчителя з батьками, з медпрацівником школи, із шкільним психологом з метою збереження і зміцнення фізичного здоров’я дітей |
Протягом фази |
Учителі |
||||
22. |
Створення та постійне поповнення навчально-матеріальної бази кабінетів згідно з вимогами нових програм |
Протягом фази |
Учителі |
||||
Третя фаза впровадження НУШ (2023-2026 рр.) |
|
||||||
23. |
Ознайомлення із стандартами профільної середньої освіти на компетентнісній основі |
Серпень-вересень 2023р. |
Учителі |
|
|||
24. |
Участь керівників м/о, вчителів-предметників в міських інструктивно -методичних нарадах, семінарах з питань впровадження нових навчальних програм. |
Протягом фази |
Адміністрація |
|
|||
25. |
Організація самоосвіти педагогів |
Протягом фази |
Методична служба |
|
|||
26. |
Проведення індивідуальних методичних консультацій для педагогів |
Протягом фази |
Методична служба |
|
|||
27. |
Участь випускників старшої школи в незалежному оцінюванні професійних кваліфікацій |
Протягом фази |
Адміністрація, класні керівники |
|
|||
28. |
Проведення анкетування батьків учнів з метою виявлення проблем організації ліцею |
Протягом фази |
Практичний психолог |
|
|||
29. |
Вивчення та узагальнення передового педагогічного досвіду щодо впровадження концепції |
Постійно |
Адміністрація |
|
|||
30. |
Висвітлювання перспективного педагогічного досвіду учителів на сайті школи та в методичних бюлетенях. Залучення педагогів до видавничої діяльності. |
Постійно |
Адміністрація |
|
|||
31. |
Проведення педагогічної ради: “Про результати роботи початкової школи за новими освітніми стандартами”, “Про результати роботи базової школи за новими освітними стандартами на компетентнісній основі”, “Про результати роботи профільної школи за новими освітніми стандартами”. |
Березень 2022р. Березень 2022р. Серпень 2024р. |
Адміністрація |
|
|||
32. |
Проведення методичних нарад, нарад при директорові, моніторинг діяльності НУШ. |
Постійно |
Адміністрація |
|
|||
ДОДАТОК 2
ПЛАН ЗАХОДІВ БЕРЕЗІВСЬКОГО ЛІЦЕЮ ЩОДО
ВДОСКОНАЛЕННЯ ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА
на 2022 - 2026 р.р.
Заходи |
Термін 2022-2026 |
Відпов. |
1.Забезпечити питний режим в умовах пандемії |
Лютий |
Березовський І.М. |
2. Встановити електросушилки для рук |
Березень |
|
3. Забезпечити заклад інформаційними плакатами/стендами щодо дотримання гігієнічних вимог, мотивуючими засобами |
Лютий |
Березовський І.М. |
3. У корпусі №2 облаштувати місця для відпочинку дітей під час перерв (місця для сидіння, настільних ігор, теніс) |
Квітень |
Адміністрація |
4.Облаштувати місця для роботи та відпочинку педагогів |
2023 р. |
Адміністрація |
5.Облаштувати навчальні кабінети, спортивний зал, майстерню відповідно до правил вимог охорони праці та безпеки життєдіяльності (меблі, освітлення, інструкції, вогнегасники) |
2023-2024 рр. |
Адміністрація |
6.Забезпечити обізнаність учнів з правилами поведінки в умовах надзвичайних ситуацій (проведення тренінгів, об’єктових тренувань, доступна інформація в школі) |
жовтень |
Педколектив |
7.Зробити маркування на сходах і перилах |
Серпень |
Адміністрація |
8.Організувати навчання щодо знань та вмінь педагогічних працівників надавати першу (домедичну) допомогу. Виготовити стенд “Безпечна школа”. |
жовтень |
Адміністрація |
9.Визначити рівень обізнаності педпрацівників щодо визначеного законодавством алгоритму дій у разі нещасного випадку або травмування учасників освітнього процесу. Розмістити в учительській алгоритм дій |
жовтень |
Адміністрація |
10.Педагогічним працівникам оволодіти знаннями та навичками з надання домедичної допомоги |
листопад |
Педколектив |
11.Здійснювати засвідчення підписом керівника щоденного меню |
щодня |
Довгань О.М. |
12.Запрошувати батьків до контролю за харчуванням у закладі. |
постійно |
Адміністрація |
13.Провести анкетування дітей, батьків, працівників закладу щодо покращення умов харчування, з’ясувати думку батьків щодо якості харчування, асортименту буфету, умов їдальні |
жовтень |
Адміністрація |
14.Розмістити інформаційний плакат про здорове харчування в шкільній їдальні |
жовтень |
Педколектив |
15.Сформувати власну політику щодо безпечного користування мережею Інтернет: наявність контент-фільтрів (на жаль, жоден із фільтрів не може гарантувати 100% ефективності, але, принаймні, ресурси, які містять інформацію про дискримінацію, наркотичні засоби, інші психотропні речовини, шкідливе програмне забезпечення, порнографію, сайти, що просувають інформацію про навмисне завдання шкоді здоров’ю, насилля тощо не будуть доступними при користуванні мережею Інтернет у ліцеї); наявність антивірусних програм та їх вчасне оновлення; користування Інтернет ресурсами під час навчальних занять під наглядом педагогів; моніторинг шкільних ресурсів (веб-сайт, сторінки у соціальних мережах) на предмет розміщення на них несанкціонованої інформації; забезпечення і педагогів, і учнів навчанням щодо безпечного користування мережею Інтернет. Інформаційно-цифрова компетентність має стати наскрізною в усіх предметах та курсах освітньої програми закладу; збереження персональних даних учасників освітнього процесу |
2022-2024 рр. |
Вчителі інформатики |
16.Здійснити моніторинг щодо забезпечення наявними фільтрами, антивірусними програмами та іншими заходами безпечний доступ до мережі Інтернет |
листопад |
|
17.Забезпечити умови для реалізації принципу наступності в навчанні (співпраця педагогів, розгляд питань наступності на педрадах, залучення практичного психолога) Вивчення думки батьків щодо умов адаптації та інтеграції дітей у закладі |
постійно |
Адміністрація |
18.Забезпечити адаптацію новоприбулих педагогів. Допомогати педагогічним працівникам адаптуватися до нових умов (при зміні освітньої програми, профілю закладу, введення нового законодавства в силу тощо) |
жовтень-грудень |
Адміністрація |
19.Створення безпечного освітнього середовища: безпечний фізичний простір |
постійно |
Адміністрація |
20.Організовувати інформаційно-просвітницькі заходи (лекції, тренінги тощо); навчання педагогів (спектр тем і напрямів найрізноманітніший: від формування громадської компетентності до соціально-емоційної грамотності, поглиблення знань щодо методик запобігання виникненню насильства у дитячому колективі або ранніх ознак його виявлення тощо |
жовтень-травень |
Педколектив |
21.Розробити інструкції для батьків, які допоможуть у виявленні ознак того, що їхня дитина стала жервтою/ініціатом чи свідком булінгу (цькування); проводити інформаційно-просвітницькі заходи для батьків; розмістити інформацію на стендах і на сайті |
жовтень |
Педколектив |
23 Організувати проходження педагогічними працівниками навчання із запобігання та протидії насильству і булінгу |
протягом року |
Адміністрація |
25.Розроблення Плану заходів для поліпшення доступності закладу як частини стратегії розвитку закладу та поступове його втілення |
Адміністрація |
|
26.Забезпечити наскрізне включення тем про здорове харчування, користь фізичної активності, спорту, правила екологічної поведінки задля сталого розвитку в освітній процес учнів усіх класів, запровадження шкільної політики «мінімізації» відходів та сортування сміття; запровадити шкільну політику «розумного використання», наприклад, на своєму прикладі привчати дітей до зменшення використання пластику та поліетилену у щоденному житті, бережливого ставлення до витрачання води, електроенергії , привчати сортувати сміття. |
Педколектив |
|
27.Організовувати фізкультхвилинки під час уроків для вправ (це рекомендується і санітарно-гігієнічними нормами) |
Педколектив |
ДОДАТОК 3
ПРОЄКТ “ЄДИНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПРОСТІР У ЛІЦЕЇ”
на 2022-2026 рр.
Мета проекту: підвищення ефективності освітнього процесу, забезпечення якості освіти на рівні Державних стандартів шляхом використання ІКТ; створення єдиного інформаційно-освітнього простору, який включає сукупність технічних, програмних, телекомунікаційних і методичних засобів, що дозволяють застосовувати в освітньому процесі нові інформаційні технології, здійснювати збір, зберігання і обробку даних систем освіти. Єдиний інформаційно-освітній простір здійснює підтримку освітнього процесу і автоматизацію управлінської діяльності, забезпечує підвищення якості освіти і будується на основі розвитку ІКТ компетенцій адміністрації, здобувачів знань і вчителів. Основними учасниками і користувачами єдиного інформаційно-освітнього простору мають бути педагоги, учні, адміністрація, батьки.
Основні напрямки створення єдиного інформаційного простору:
- Управлінська діяльність.
- Інформатизація освітнього процесу. Дистанційне та змішане навчання.
- Використання інформаційних технологій у виховному процесі.
- Підвищення ІКТ- компетенцій педагогічних та керівних кадрів.
- Методичний і психолого-педагогічний супровід процесів інформатизації в ліцеї.
№ |
Заходи проекту |
2022-2023 |
2023-2024 |
2024-2025 |
Організаційні заходи. Відповідальна за виконання адміністрація закладу освіти Директор Іщук С.В. Заступники директора: Березовський І.М., Дем’янчук А.А. |
||||
1 |
Розробка й затвердження схеми інформаційного простору закладу. Створення умов для усвідомлення вчителями-предметниками необхідності та можливостей використання ІКТ в освітньому процесі. |
+ + |
+ |
+ |
2 |
Розробка регламенту й документації для проведення комплексної інвентаризації мультимедійного обладнання на предмет оптимального використання й інвентаризації. |
+ |
+ |
|
3 |
Підключення всіх користувачів навчального закладу до мережі Інтернет. |
+ |
||
4 |
Створення умов для навчання співробітників ліцею нових комп'ютерних технологій. |
+ |
+ |
+ |
5 |
Створення внутрішньої бази інформаційних ресурсів. Систематизація інформаційних ресурсів закладу |
+ |
+ |
+ |
6 |
Організація системи інформаційної безпеки закладу |
+ |
||
7 |
Удосконалення сайту ліцею й робота з ним. Розвиток сайту ліцею. |
+ |
+ |
+ |
Управлінська діяльність Директор Іщук С.В. Заступники директора: Березовський І.М., Дем’янчук А.А. |
||||
1 2 3 4 5 6 7 |
Робота в освітній мережі ліцею Розрахунок стажу роботи працівників Співпраця з закладами Створення бази даних працівників, учнів та батьків Робота з документацією (звіти, інформація, накази, довідки тощо) Участь у форумах, чатах, конференціях; Опрацювання нормативно-правової документації шляхом використання Інтернету Створення портфоліо педагогічних працівників Оформлення внутрішнього контролю за діяльністю працівників в електронному вигляді |
+ + + + + + + |
+ + + + |
+ + + + |
8 |
Організація контролю за якістю викладання та навчання здобувачів знань під час дистанційного навчання |
+ |
+ |
+ |
9 |
Проведення анкетування та опитування педагогічних працівників та здобувачів знань з метою само оцінювання діяльності закладу освіти за допомогою Coogl-форм |
+ |
+ |
+ |
10 |
Забезпечення прозорості та відкритості закладу освіти |
+ |
+ |
+ |
11 |
Педагогічна рада “Стан готовності педагогічного та учнівського колективів ліцею до активного використання інформаційно-комунікаційних технологій в процесі дистанційного навчання» |
+ |
||
12 |
Педагогічна рада “Використання ІКТ в процесі самоосвіти вчителів як засіб підвищення професійної компетентності” |
+ |
||
13 |
Педагогічна рада “Рівень сформованості інформаційно-комунікаційної компетентності вчителів і учнів закладу. Ефективність використання ІКТ в роботі з обдарованими дітьми” |
+ |
||
14 |
Педагогічна рада “Результати апробації методів використання можливостей медіа теки та мережі Інтернет у навчальній діяльності, пошуку інформації” |
+ |
||
Методична робота з педагогічними кадрами Відповідальна заступник директора з навчальної роботи Березовський І.М. |
||||
1 |
Моніторинг вивчення реального рівня володіння ІКТ учителями. Опитувальник “ІКТ у професійній діяльності педагога”. |
+ |
+ |
|
2 |
Випуск методичних бюлетенів. Висвітлення досвіду педагогів, які працюють над проблемою в методичних бюлетенях |
+ |
||
3 |
Семінар “Мультимедійний супровід уроку та виховного заходу” |
+ |
||
4 |
Засідання творчої групи “Комп’ютерні технології – один із шляхів підвищення мотивації на уроках”. Залучення батьків до спілкування через ІКТ – технології. (сайт ліцею, блоги вчителів) |
+ |
||
5 |
Ознайомлення вчителів з доступними освітніми порталами |
+ |
||
6 |
Семінар “Можливості ІКТ та мультимедійних засобів навчання в організації активної навчально-пізнавальної діяльності здобувачів освіти” |
+ |
||
7 |
Конференція “Дистанційна освіта – один із напрямків розвитку навчально-виховного процесу. Можливості та напрямки дистанційної освіти для вчителів і учнів” |
+ |
||
8 |
Семінар “Конструювання та раціональна організація комп'ютерного-орієнтованого уроку. Перспективи та вдосконалення” |
+ |
||
9 |
Семінар “Можливості Інтернет для вчителя та учня. Участь вчителів та учнів у телекомунікаційних проектах” |
+ |
||
10 |
Організація додаткового навчання педагогів з метою оволодіння ними ІКТ з урахуванням їх професійної діяльності. Консультування вчителів в позаурочний час. Організація роботи майстер-класів. Співпраця вчителів інформатики та вчителів –предметників |
+ |
||
11 |
Конкурс мультимедійних презентацій та методичних розробок. |
+ |
||
12 |
Семінар “Інформаційно-комунікаційні технології. Суть, досвід використання, перспективи”. Організувати цикл семінарів для вчителів, що атестуються “Використання комп’ютерних технологій у освітньому процесі” “Використання елементів інноваційних технологій як засіб підвищення якості знань учнів” |
+ |
+ |
+ |
13 |
Конференція “Єдиний інформаційний простір навчального закладу – запорука ефективного функціонування ліцею” |
+ |
||
14 |
Тренінг. Як провести батьківські збори онлайн |
+ |
||
15 |
Проводити відкриті уроки з використанням ІКТ. Конкурс розробок. |
+ |
+ |
+ |
16 |
Конкурс розробок кращого дистанційного уроку. |
+ |
||
17 |
Навчання педпрацівників з питань організації проведення дистанційного уроку, організації відео конференції на сервісах ZOOM, COOGLЕ MEET, DUO |
+ |
||
18 |
Організація проходження курсів для дистанційного навчання PROMETEHUS, ED-ERA, ILearn |
+ |
+ |
|
19 |
Інформатизація бібліотечної діяльності |
+ |
+ |
|
20 |
Скласти електронний каталог наявної в бібліотеці навчальної та художньої літератури |
+ |
||
21 |
Оснащення предметних кабінетів інтерактивним устаткуванням |
+ |
+ |
+ |
22 |
Впровадження навчальних програм з ІКТ - підтримкою |
+ |
+ |
+ |
23 |
Розробка цифрових освітніх ресурсів |
+ |
+ |
+ |
24 |
Організація внутрішньої системи підтримки обмінудосвідом в галузі ІКТ |
+ |
||
25 |
Участь педагогів у конкурсі на кращий дистанційний курс |
+ |
||
26 |
Мотивація вчителів до використання мультимедіа в навчальному процесі |
+ |
+ |
+ |
27 |
Оформлення ділової документації; Проведення контрольно — аналітичної діяльності (підготовка схем аналізу, обробка даних, результативність у вигляді графіків, діаграм (атестація педагогів, рівень знань учнів з різних розділів програми тощо); Робота в мережі Інтернет з питання самоосвіти та накопичення інформаційного матеріалу. Оформлення атестаційних матеріалів; Розробка презентацій до семінарів, методичних об’єднань, конференцій, педагогічних рад, консультацій; Використання мультимедійного супроводу на заняттях, під час проведення свят та розваг, режимних моментів; у роботі з батьками (під час проведення консультацій, батьківських зборів, Дня відкритих дверей тощо); Оформлення картотеки періодичних видань, облік методичної та художньої літератури; Оформлення стендів, інформаційних куточків; Оформлення буклетів, матеріалів для участі в різноманітних конкурсах. Накопичення ілюстративних матеріалів для випуску санбюлетнів, порад для батьків, оформлення презентацій, буклетів. Обмін досвідом роботи з іншими педагогічними колективами Створення медіатеки в кабінетах. Оснащення кабінету інформатики Методичний супровід застосування ІКТ |
+ |
+ |
+ |
28 |
Проведення моніторингу результатів роботи над створення єдиного інформаційного простору. Діагностика рівня професійної діяльності вчителів. Діагностика інформаційних та інтелектуальних умінь учнів |
+ |
||
Дистанційне навчання Відповідальні вчителі-предметники |
||||
1 |
Проходження курсів вчителями школи з метою підвищення рівня організації дистанційного навчання, володіння комп'ютерною технікою і технологіями. Опанувати єдину платформу для дистанційного навчання |
+ |
+ |
+ |
2 |
Створення навчально - методичної бази з дистанційного навчання |
+ |
+ |
+ |
3 |
Використання можливостей сайту ліцею для впровадження елементів дистанційного навчання школярів |
+ |
+ |
+ |
4 |
Розміщення на сайті ліцею корисних посилань на освітні ресурси мережі Інтернет (бібліотеки, предметні сайти та освітні портали). |
+ |
+ |
+ |
5 |
Надання консультацій для вчителів щодо впровадження дистанційного навчання в освітній процес |
+ |
+ |
+ |
6 |
Підготовка учнів до участі в Інтернет-конкурсах |
+ |
+ |
+ |
7 |
Участь у вебінарах та Інтернет - конференціях з питань дистанційного навчання |
+ |
||
8 |
Налагодження чат - спілкування з учнями, які знаходяться на домашньому навчанні |
+ |
+ |
+ |
9 |
Участь учнів ліцею в онлайн тестуванні і дистанційних курсах підготовки до ЗНО |
+ |
+ |
+ |
10 |
Активне впровадження відеоконференції в системі навчально - виховної роботи |
+ |
+ |
+ |
11 |
Консультація для учнів з організації дистанційного навчання |
+ |
+ |
+ |
Безпека в Інтернеті Відповідальний вчитель інформатики |
||||
1 |
Сформувати власну політику щодо безпечного користування мережею Інтернет: наявність контент-фільтрів ресурси, які містять інформацію про дискримінацію, наркотичні засоби, інші психотропні речовини, шкідливе програмне забезпечення, порнографію, сайти, що просувають інформацію про навмисне завдання шкоді здоров’ю, насилля тощо не будуть доступними при користуванні мережею Інтернет у закладі |
+ |
+ |
+ |
2 |
Наявність антивірусних програм та їх вчасне оновлення |
+ |
+ |
+ |
3 |
Користування Інтернет ресурсами під час навчальних занять під наглядом педагогів |
+ |
+ |
+ |
4 |
Моніторинг ресурсів ліцею (веб-сайт, сторінки у соціальних мережах) на предмет розміщення на них несанкціонованої інформації |
+ |
+ |
+ |
5 |
Забезпечення педагогів та учнів навчанням щодо безпечного користування мережею Інтернет |
+ |
+ |
+ |
6 |
Інформаційно-цифрова компетентність в усіх предметах та курсах освітньої програми закладу |
+ |
+ |
+ |
7 |
Збереження персональних даних учасників освітнього процесу |
+ |
+ |
+ |
8 |
Здійснювати моніторинг щодо забезпечення наявними фільтрами, антивірусними програмами та іншими заходами безпечний доступ до мережі Інтернет |
+ |
+ |
+ |
ДОДАТОК 4
МЕТОДИЧНА РОБОТА
Мета методичної роботи закладу: створення комфортних умов для професійного зростання та розкриття творчого потенціалу кожного педагогічного працівника
Основні завдання:
1. Створення атмосфери творчого пошуку оригінальних нестандартних рішень педагогічних проблем.
2. Формування в педагогів готовності до проходження сертифікації та впровадження сучасних інноваційних технологій.
3. Формування прагнення до оволодіння педагогікою співпраці та співтворчості на принципах особистісно орієнтованих методик надання освітніх послуг.
4. Спрямування діяльності учнів за допомогою професійного мудрого керівництва з боку педагогічного колективу.
Шляхи реалізації:
1. Постійний моніторинг рівня професійної компетентності, якості надання освітніх послуг.
2. Створення моделей методичної роботи з групами педагогів різного рівня професіоналізму.
3. Удосконалення особистого досвіду на основі кращих досягнень науки і практики викладання.
4. Участь у конкурсах педагогічної майстерності на різних рівнях.
Січень-серпень 2022 року
№ з/п |
Основні заходи |
Форми роботи |
Термін виконання |
Відповідальні |
1. |
Виявлення проблем |
Анкетування |
травень |
Директор, керівники МО |
2. |
Планування роботи ліцею на навчальний рік |
Методична рада |
травень |
Директор, заступники |
3. |
Складання плану основних заходів та напрямків діяльності ліцею з реалізації проблеми |
Творча група |
червень |
Заступники |
4. |
Визначення завдань напрямків реалізації з проблеми. Затвердження плану роботи над проблемою. |
Педрада |
серпень |
Директор |
5. |
Теоретичне вивчення й обговорення з вчителями окремих питань з визначеної проблеми |
МО |
серпень |
Керівники МО |
2022-2023 н.р.
№ з/п |
Основні заходи |
Форми роботи |
Термін виконання |
Відповідальні |
1. |
Вивчення літератури з проблеми складання списку рекомендованої літератури |
Самоосвіта |
Протягом року |
Вчителі, Бібліотекар |
2. |
Вибір тем науково-методичних проблем учителями та напрямків роботи МО |
МО |
Червень-вересень |
Керівники МО |
3. |
Теоретичне вивчення проблеми: |
|||
3.1 |
Професійна компетентність – потенціал сучасної педагогіки і психології |
Методична нарада |
Вересень |
ЗНР |
3.2. |
Формування компетентності саморозвитку і самоосвіти |
Психолого-педагогічний семінар |
Листопад |
Керівник МО (сусп.-гум. цикл) |
3.3 |
Дослідницька діяльність учителя як складова професійної компетентності |
Методичний практикум |
Лютий |
ЗНР |
3.4 |
“Життєва компетенція як феномен” |
Семінар |
Квітень |
ЗНР |
4. |
Рекомендована література із проблеми |
Методопера-тивка |
Протягом року |
ЗНР, бібліотекар |
5. |
Створення системи роботи педколективу над проблемною темою |
Метод. рада |
Вересень |
ЗНР |
6. |
Вивчення та апробація сучасних особистісно зорієнтованих технологій навчання та виховання. Розробка рекомендацій для вчителів: - Впровадження інформаційних технологій в ліцеї; - Впровадження проблемно-пошукового методу на уроках в початкових класах |
Організація роботи творчих груп |
Жовтень-травень |
ЗНР |
7. |
“Шляхи активізації науково-методичної діяльності педагогів” “Технології формування професійної компетентності” (вивчення інноваційних технологій, створення банків навчально-методичного забезпече-ння викладання предметів з метою підвищення ефективності НВП та методичного забезпечення проблемної теми) |
МО- семінар МО - конференція |
Жовтень Лютий |
Керівники МО |
8. |
Виявити ППД з проблеми з метою показу зразка тим, хто не визначився в роботі з проблемною темою |
Методична декада (відкриті уроки, позакл. заходи) |
Листопад-квітень |
Методична рада |
9. |
“Кроки до життєвого успіху” |
Батьківські збори |
Січень |
Директор |
10. |
“Проектування професійної компетентності як засіб самореалізації в соціально значущій діяльності” |
Педрада |
Лютий |
Директор |
11. |
“Соціалізація. Процеси соціалізації в системі освіти” |
Круглий стіл |
Грудень, лютий |
Заступник |
12. |
Підвищення інтересу учнів до поглиблення знань з предмета |
Предметні тижні |
Протягом року |
Керівники МО, заступник |
2023/2024 н.р.
№ з/п |
Основні заходи |
Форми роботи |
Термін виконання |
Відповідальні |
1. |
Упровадження прогресивних методів навчання та виховання із забезпечення формування життєвої компетентності здобувачів освіти |
Створення банку технологій навчання, виховання, розвитку |
Жовтень-квітень |
Методична рада |
2. |
“Роль сучасних педагогічних технологій у забезпеченні якісної підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання” |
Педради |
Листопад |
ЗНР |
3. |
“Теорія і практика розвитку професійної компетентності” |
Проблемний психолого- педагогічний семінар |
Жовтень |
ЗНР |
4. |
“Формування професійної компетентності: суть, досвід використання, перспективи” |
Практичний семінар |
Лютий |
Керівники МО |
5. |
“Оновлення системи психо-логічного забезпечення освітнього процесу відповідно до завдань розвитку ліцею та проблемної теми” |
Методична рада |
Вересень |
ЗНР |
6. |
“Розвиток професійної компетентності, інноваційної та методичної культури засобами нових технологій” |
МО |
Лютий |
Керівники МО |
7. |
“Використання інформаційно-комунікативних технологій” |
Творчі групи |
Протягом року |
ЗНР, керівник творчої групи |
8. |
Відкриті уроки, поповнення банку інноваційних технологій |
Методичні звіти МО |
ІІ семестр |
ЗНР, керівники МО |
9. |
Майстер-класи з формування методичної культури вчителя |
Комп’ютерна бібліотечка |
Протягом року |
ЗНР |
10. |
Впровадження ППД |
МО |
ІІ семестр |
ЗНР, керівники МО |
11. |
“Як допомогти дитині розкрити себе” |
Лекторій для батьків |
Протягом року |
Класні керівники |
12. |
Підвищення інтересу учнів до поглиблення знань із предмета |
Предметні тижні |
Протягом року |
Керівники МО |
13. |
Удосконалення структури, типу й форми уроку |
Методопера-тивка |
ЗНР |
|
14. |
“Про результативність освітнього процесу на основі моніторингу досягнень учнів” |
Методична рада |
Червень |
ЗНР |
15. |
Ріст професіонального потенціалу колективу, наставництво |
Нарада |
Травень |
Директор |
16. |
Педагогічний моніторинг з проблеми |
Дослідження |
Протягом року |
Директор, ЗНР |
2024/2025 н.р. |
|||||
№ з/п |
Основні заходи |
Форми роботи |
Термін виконання |
Відповідальні |
|
1. |
“Підвищення професійної компетентності вчителів – ефективний засіб удосконалення освітнього процесу” |
Педрада |
Листопад |
Директор |
|
2. |
Педагогічний моніторинг |
дослідження |
Протягом року |
ЗНР |
|
3. |
“Розвиток ключових компетентностей учнів” “Інтерактивні технології як засіб розвитку творчої активності молодших школярів” |
МО |
Протягом року |
ЗНР |
|
4. |
“Дидактико-методичне та матеріально-технічне забезпечення інноваційної діяльності педагогів” |
методрада |
Січень |
Голова МР |
|
5. |
“Удосконалення форм методичної роботи з метою реалізації проблеми” |
Методична декада |
Лютий |
Директор, ЗНР |
|
6. |
Удосконалення педагогічної майстерності з проблеми |
Творчі звіти педагогів |
Лютий |
Керівники МО |
|
7. |
“Шляхи підвищення ефективності та результативності освітнього процесу” |
Семінар |
Лютий |
ЗНР |
|
8. |
Фестиваль методичних ідей, педагогічних знахідок |
Методична рада |
Лютий |
ЗНР |
|
9. |
“Роль педагогічного керівництва самоосвітньою роботою учнів” |
МО |
Березень |
Керівники МО |
|
2025/2026 р.
№ з/п |
Основні заходи |
Форми роботи |
Термін виконання |
Відповідальні |
1. |
“Позакласна та позаурочна діяльність як чинник мотивації вчителів до професійного зростання” |
Педрада |
Листопад |
ЗНР |
2. |
“Активізація процесу освіти учнів у контексті життєвого проектування” |
Психолого-педагогічний семінар |
І семестр |
ЗНР |
3. |
Пропагандистсько-просвітницька діяльність |
Видавнича діяльність |
Протягом року |
ЗНР |
4. |
Аналіз стану роботи. Оцінювання та само оцінювання напрацювань учителів. “Роль МО у формуванні життєвої компетентності учнів”. “Моніторинг діяльності вчителів-предметників щодо забезпечення умов особистісного розвитку учнів” |
МО |
ІІ семестр |
Керівники МО |
5. |
“Формування мотиваційної сфери та позитивного досвіду як шлях розвитку ключових життєвих компетентностей” |
Конференція |
Лютий |
ЗНР |
6. |
Творчі звіти МО |
Методичний місячник |
Лютий |
Керівники МО |
7. |
Робота діагностичної групи |
Анкетування |
Березень |
Директор, ЗНР |
8. |
Розробка шляхів корекції та контролю |
Аналіз |
Березень |
Директор, ЗНР |
9. |
Декада “Шлях до вдосконалення” |
Звіти гуртків, факультативів |
Березень |
Керівники |
10. |
Підсумковий соціально-психологічний та педагогічний аналіз впливу професійної компетенції вчителя на формування життєвої компетентності учнів |
Діагностика |
Березень |
Адміністрація |
11. |
Звіти творчих груп |
Презентація |
Квітень |
Керівники творчих груп |
12. |
“Формування професійної компетентності, інноваційної та методичної культури вчителів” (досвід використання) |
Методичний марафон |
Квітень |
Методична рада |
13. |
Про підсумки роботи ліцею на реалізацію науково-методичної проблеми |
Педрада |
Квітень |
Директор |
14. |
Опис досвіду роботи з проблемної теми |
Методична рада |
Квітень-червень |
Голова методичної ради |