Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Освітня програма 7-9 класи

Date: 31 січня о 18:51, Refreshed 6 лютого о 18:46

СХВАЛЕНО

Рішення педагогічної ради

Березівського ліцею

Березівської сільської ради

Житомирського району

Житомирської області

(протокол № 1 від 29 серпня 2023 року)

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ по Березівському ліцею

Березівської сільської ради

Житомирського району

Житомирської області

від 30 серпня 2023 року № 37-а/г

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА

БЕРЕЗІВСЬКОГО ЛІЦЕЮ

БЕРЕЗІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ

ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

НА 2023-2024 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

(7-9 класи)

Пояснювальна записка

Освітня програма ліцею (далі-ліцею) розроблена на виконання Закону України «Про освіту» та статті 10 Закону України «Про повну середню освіту».

Освітня програма (7-9 кл.) ліцею - це єдиний комплекс освітніх компонентів, спрямованих для досягнення учнями визначених відповідним Державним стандартом загальної середньої освіти результатів навчання.

Основою для розробки освітньої програми ліцею є відповідний Державний стандарт загальної середньої освіти.

Загальний обсяг навчального навантаження та очікувані результати навчання здобувачів освіти. Загальний обсяг навчального навантаження, орієнтовну тривалість і можливі взаємозв’язки між окремих предметами, курси за вибором тощо, зокрема їх інтеграцію, а також логічну послідовність їх вивчення подано в рамках навчальних планів (таблиця 1).

Очікувані результати навчання здобувачів освіти. Відповідно до мети та загальних цілей, окреслених у Державному стандарті, визначено завдання, які має реалізувати вчитель/учителька у рамках кожної освітньої галузі. Результати навчання повинні робити внесок у формування ключових компетентностей учнів.

Навчальний план дає цілісне уявлення про зміст і структуру другого рівня освіти, встановлює погодинне співвідношення між окремими предметами за роками навчання, визначає гранично-допустиме тижневе навантаження учнів. Навчальні плани основної школи передбачають реалізацію освітніх галузей Базового навчального плану Державного стандарту через окремі предмети. Вони охоплюють інваріантну складову, сформовану на державному рівні та варіативну складову.

Предмети навчального плану, що не мають цілої кількості годин, будуть викладатися протягом навчального року за розкладом.

Змістове наповнення предмета «Трудове навчання» ліцей формує з варіативних модулів відповідно до вікових особливостей учнів, їх інтересів, матеріально-технічної бази ліцею та кадрового забезпечення.

Збереження здоров’я дітей - головне завдання школи. Тому формування навичок здорового способу життя та безпечної поведінки здійснюється не лише в рамках предметів "Фізична культура" та "Основи здоров'я", а інтегрується у змісті всіх предметів інваріантної та варіативної складових навчальних планів.

Змістове наповнення предмета «Фізична культура» ліцей формує з варіативних модулів (легка атлетика, футбол, баскетбол, волейбол, легка атлетика) відповідно до статево-вікових особливостей учнів, їх інтересів, матеріально-технічної бази ліцею та кадрового забезпечення.

Для недопущення перевантаження учнів необхідно враховувати їх навчання в закладах освіти іншого типу (художніх, музичних, спортивних школах тощо). За рішенням педагогічної ради при оцінюванні учнів дозволяється враховувати результати їх навчання з відповідних предметів (музика, фізична культура та ін.) у позашкільних закладах.

Форми організації освітнього процесу.

Основними формами організації освітнього процесу є різні типи уроку:

  • формування компетентностей;
  • розвитку компетентностей;
  • перевірки та/або оцінювання досягнення компетентностей;
  • корекції основних компетентностей;
  • комбінований урок.

Також формами організації освітнього процесу є екскурсії, віртуальні подорожі, уроки-семінари, конференції, форуми,                 спектаклі, брифінги, інтерактивні уроки (уроки-«суди», урок-дискусійна група, уроки з навчанням одних учнів іншими), інтегровані уроки, проблемний урок, відео-уроки тощо. З метою засвоєння нового матеріалу та розвитку компетентностей, крім уроку, проводяться навчально-практичні заняття. Функцію перевірки та/або оцінювання досягнення компетентностей виконує навчально-практичне заняття. Учні одержують конкретні завдання, за виконання яких звітують перед учителем.

Практичні заняття та заняття з практикуму проводяться з метою реалізації контрольних функцій освітнього процесу. На цих заняттях учні самостійно виготовляють вироби, проводять виміри та звітують про виконану роботу. Досягнуті компетентності учні можуть застосувати на практичних заняттях і заняттях з практикуму. Експериментальні завдання, передбачені змістом окремих предметів, виконуються на заняттях із практикуму (виконання експериментально-практичних робіт). Оглядова конференція (для 8-9 класів) передбачає обговорення ключових положень вивченого матеріалу.

Екскурсії в першу чергу покликані показати учням практичне застосування знань, отриманих при вивченні змісту окремих предметів (можливо, поєднувати зі збором учнями в процесі екскурсії матеріалу для виконання визначених завдань).

Оглядова екскурсія припускає цілеспрямоване ознайомлення учнів з об'єктами та спостереження за процесами з метою відновити та систематизувати раніше отримані знання.

З метою проведення пошукової та навчально-дослідної роботи в позаурочний час для учнів 8-9 кл. проводиться пошуково-дослідницька робота.

Функцію перевірки та/або оцінювання досягнення компетентностей виконує навчально-практичне заняття. Учні одержують конкретні завдання, за виконання яких звітують перед учителем.

Практичні заняття та заняття з практикуму проводяться з метою реалізації контрольних функцій освітнього процесу. На цих заняттях учні самостійно виготовляють вироби, проводять виміри та звітують про виконану роботу. Екскурсії в першу чергу покликані показати учням практичне застосування знань, отриманих при вивченні змісту окремих предметів (можливо, поєднувати зі збором учнями в процесі екскурсії матеріалу для виконання визначених завдань).

Форми організації освітнього процесу будуть уточнюватись та розширюватись у змісті окремих предметів за умови виконання державних вимог Державного стандарту та окремих предметів протягом навчального року.

Вибір форм і методів навчання вчитель визначає самостійно, враховуючи конкретні умови роботи, забезпечуючи водночас досягнення конкретних очікуваних результатів, зазначених у навчальних програмах окремих предметів.

Опис та інструменти системи внутрішнього забезпечення якості освіти. Система внутрішнього забезпечення якості складається з наступних компонентів:

  • Кадрове забезпечення освітньої діяльності

Ліцей повністю укомплектований необхідними кадрами для забезпечення освітньої діяльності.

  • Навчально-методичне забезпечення освітньої діяльності.

Всі учні 7-9 кл. забезпечені підручниками, вчителі у своїй роботі використовують навчальні програми (додаток 1), підручники і навчально-методичні посібники, які мають гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України».

- Матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності.

Ліцей налічує 13 навчальних кабінетів, 1 з яких побудовано за сучасними санітарними нормами, 1 кабінет іноземної мови, один комп’ютерний клас, який обладнано інтерактивною дошкою, спортивну залу, бібліотеку з читальною залою, медичний блок.

Всі кабінети середньої та старшої школи мають доступ до інтернету.

  • Якість проведення навчальних занять; моніторинг досягнення учнями результатів навчання (компетентностей).

Не останнє місце в роботі ліцею займають моніторингові дослідження, які і надалі будуть проводитися. З метою глибокої перевірки якості знань та якості перевірки цих знань учителями щороку проводиться:

моніторинг успішності учнів (щомісяця);

моніторинг якості знань учнів ( в кінці семестру, року).

Одним з напрямків роботи педагогічного колективу ліцею є робота з обдарованими та талановитими учнями. Така кропітка робота дає свої результати.

Учні ліцею постійно беруть участь у предметних олімпіадах, конкурсах, змаганнях тощо.

Навчальні плани зорієнтовані на роботу за 5-денним навчальним тижнем.

Поділ класів на групи при вивченні окремих предметів здійснюється відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 20.02.2002 № 128

«Про затвердження Нормативів наповнюваності груп дошкільних навчальних закладів (ясел-садків) компенсуючого типу, класів спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів), груп подовженого дня і виховних груп загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів та Порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 6 березня 2002 року за № 229/6517 (зі змінами).

Навчальний план складений з урахуванням гранично-допустимого навантаження.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 "Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти" години фізичної культури не враховуються при визначенні гранично-допустимого навантаження учнів.

Гранична наповнюваність класів та тривалість уроків встановлюються відповідно до Закону України "Про загальну середню освіту".

Таблиця 1

Навчальні плани згідно наказів МО України

Додаток №10 до наказу МОН від 20.04.2018р. №405

Предмет

VІІ\23

VІІІ\11

ІХ\9

Інваріантна складова

Українська мова

2,5

2+1

2

Українська література

2

2

2

Англійська мова

2

2

2

Німецька мова

2

2

2

Зарубіжна література

2

2

2

Алгебра

2+1

2+1

2+1

Геометрія

2

2

2

Інформатика

1

2

2

Історія України

1

1,5

1,5

Всесвітня історія

1

1

1

Географія

2

2

1,5

Пізнаємо природу

Біологія

2

2

2

Фізика

2+0,5

2

3

Правознавство

1

Хімія

1,5

2

2

Музичне мистецтво

1

Мистецтво

1

1

Образотворче мистецтво

1

Основи здоров’я

1

1

1

Фізична культура

3

3

3

   Трудове навчання, технології

1

1

1

    Разом (без фізичної культури)

29+3+1,5

29,5+3+2

31+3+1

Варіативна складова

2

2,5

1,5

Курси за вибором:

0,5

0,5

0,5

Історія рідного краю

0,5

0,5

0,5

Всього

34

35

35,5

Comments:
Only authorized users can leave comments.